Politechnika Opolska - strona główna Strona główna Aktualności O projekcie Moduły Rekrutacja
Strona główna

Aktualności

Zakończenie projektu
Publikacja: 21-06-2011

Uroczyste zakończenie drugiej edycji Kreatora Innowacyjności było również ostatnim zadaniem merytorycznym projektu „Kreator Młodych Talentów”. Projekt rozpoczął się w dniu 04 stycznia 2010 roku i trwał do 30 czerwca 2011 roku. Projekt składał się z pięciu zadań w skład których wchodziły: Dziecięca Politechnika Opolska, Zajęcia laboratoryjne, Warsztaty ICT, Język chiński dla początkujących oraz Kreator innowacyjności. We wszystkich zadaniach brało udział blisko 550 uczestników, którymi byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych z województwa opolskiego. W realizację projektu zaangażowanych było ponad 30 pracowników naukowych i administracyjnych Politechniki Opolskiej, którym należą się gorące podziękowania za wspaniałą współpracę oraz mnóstwo pomysłów, które urozmaicały zajęcia z dziećmi. Szczególne podziękowania należą się również Pani prorektor dr inż. Annie Król za wsparcie jakiego udzielała nam podczas powstawania idei projektu jak i przez cały okres jego trwania. Mam nadzieję, że udział w tym projekcie był dla wszystkich uczestników nie tylko wspaniałą zabawą ale również pozwolił spojrzeć na naukę zupełnie z innej strony co skłoni Was w przyszłości do powrotu w mury Politechniki Opolskiej jako jej studenci.

Koordynator projektu
Grzegorz Robak

Kreator Innowacyjności: Uroczyste zakończenie drugiej edycji
Publikacja: 21-06-2011

W dniu 11 czerwca 2011r. w Sali Senatu Politechniki Opolskiej odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji Kreatora Innowacyjności realizowanego w ramach projektu Kreator Młodych Talentów. Uczestnikami zajęć były dzieci ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Opolszczyzny, którzy przez trzy miesiące pod opieką pracowników naukowo-dydaktycznych naszej uczelni, pani psycholog i trenera kreatywności tworzyły projekt, wizję Opola – miasta przyszłości. Tematyka zajęć obejmowała: modelowanie wirtualne - tworzenie obiektów 3D za pomocą narzędzi Google: Earth i SketchUp, jak wypełnić pustą przestrzeń, co nas ogranicza i jak temu sprostać, rozwijanie umiejętności interpersonalnych, zwiększenie umiejętności porozumiewania się, komunikacji i współpracy w grupie, wzmocnienie pozytywnej samooceny, doradztwo zawodowe. Na spotkanie przybyli uczestnicy wraz ze swoimi rodzinami. Zebranych przywitała prorektor ds. inwestycji i rozwoju dr inż. Anna Król oraz prodziekan ds. studenckich na Wydziale Mechanicznym - dr hab. inż. Gabriel Filipczak, prof. PO. Podczas spotkania można było zobaczyć prace dzieci stworzone podczas sobotnich zajęć na politechnice. Odbył się też konkurs, który oceniała komisja w składzie Pani Prorektor dr inż. Anna Król oraz zaproszeni goście z Biura Urbanistycznego w Opolu dr inż. arch. Krzysztof Śliwa i dr inż. Magdalena Śliwa. Komisja była pod wrażeniem poziomu wszystkich prac i postanowiła wyróżniać pracę „młodego architekta” Kamila Borsuka. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia i kilka drobnych upominków. Projekty prac uczestników można zobaczyć w naszej galerii.

Dziecięca Politechnika Opolska
Publikacja: 27-05-2011

W sobotę 21 maja odbyły się już ostatnie zajęcia Dziecięcej Politechniki Opolskiej, tym razem wykład był poświęcony magii chemii. Na sobotnim wykładzie mgr Edyta Dohner z Katedry Zastosowań Chemii PO. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom ukończenia DPO oraz pamiątkowe birety, które – jak absolwenci studiów wyższych – podrzucili z radością do góry. Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.
Kolejna edycja akcji ruszy prawdopodobnie jesienią tego roku.

Zajęcia Warsztatowe – ICT w Życiu Codziennym
Publikacja: 05-04-2011

2 kwietnia 2011r. odbyły się ostanie zajęcia warsztatowe ICT w życiu codziennym realizowane w ramach projektu Kreator Młodych Talentów. Na zakończenie zajęć prowadzący mgr inż. Grzegorz Brychcy wręczył wszystkim uczestnikom Dyplomy ukończenia wraz z nagrodami za aktywność na zajęciach. Dzieci również nie pozostały dłużne i zaskoczyły prowadzącego niespodzianką. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do naszej galerii gdzie można zobaczyć kilka zdjęć z przebiegu ostatnich zajęć.

Kreator innowacyjności – dodatkowa rekrutacja
Publikacja: 01-04-2011

Z powodu rezygnacji osoby z udziału w drugiej edycji Kreatora innowacyjności, ogłaszamy dodatkowy nabór na jedno miejsce. Zajęcia prowadzone są w soboty w Sali senatu Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 5 w Opolu w godzinach od 10:00 do 15:00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr. tel. 77 4000431.

Kreator innowacyjności – II edycja
Publikacja: 15-03-2011

Zajęcia Kreatora innowacyjności w drugiej edycji rozpoczynać się będą w soboty o godzinie 10:00 na Politechnice Opolskiej w Sali senatu przy ulicy Mikołajczyka 5 w następujące dni:

 • 12 marca,
 • 19 marca,
 • 26 marca,
 • 2 kwietnia,
 • 9 kwietnia,
 • 16 kwietnia,
 • 7 maja - GRA miejska spotkanie SOLARIS godzina 10:00,
 • 21 maja,
 • 28 maja,
 • 4 czerwca - (dodatkowe zajęcia na dokończenie makiet), godzina 8:00,
 • 11 czerwca – uroczyste zakończenie , godzina 12:00.

Kreator Innowacyjności: rozpoczęcie II edycji
Publikacja: 08-03-2011

12 marca o godzinie 10:00 w Sali senatu Politechniki Opolskiej rozpoczną się pierwsze zajęcia II edycji Kreatora Innowacyjności. Tym razem zajęcia rozpocznie 33 uczestników podzielonych na dwie grupy. W ramach zajęć przewidziane jest 8 spotkań plus dwie wycieczki fakultatywne. Serdecznie zapraszamy na pierwsze zajęcia uczestników wraz z rodzicami.

Kreator Innowacyjności: Uroczyste zakończenie pierwszej edycji
Publikacja: 21-01-2011

W dniu 12 lutego 2011r. odbyło się na Politechnice Opolskiej uroczyste zakończenie pierwszej edycji Kreatora Innowacyjności realizowanego w ramach projektu Kreator Młodych Talentów współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami zajęć były dzieci ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Opolszczyzny, którzy przez trzy miesiące pod opieką pracowników naukowo-dydaktycznych naszej uczelni, pani psycholog i trenera kreatywności tworzyły projekt, wizję Opola – miasta przyszłości. Tematyka zajęć obejmowała: modelowanie wirtualne - tworzenie obiektów 3D za pomocą narzędzi Google: Earth i SketchUp, jak wypełnić pustą przestrzeń, co nas ogranicza i jak temu sprostać, rozwijanie umiejętności interpersonalnych, zwiększenie umiejętności porozumiewania się, komunikacji i współpracy w grupie, wzmocnienie pozytywnej samooceny, doradztwo zawodowe.

Na ostatnie spotkanie uczestnicy przybyli wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Projekty „młodych architektów” oceniała komisja w składzie Pani Prorektor dr inż. Anna Król oraz zaproszeni goście z Biura Urbanistycznego w Opolu dr inż. arch. Krzysztof Śliwa i dr inż. Magdalena Śliwa. Komisja była pod wrażeniem poziomu prac i postanowiła wyróżniać wszystkich uczestników. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia i kilka drobnych upominków. Już od marca rusza kolejna edycja. Projekty prac uczestników można zobaczyć w naszej galerii.

Język chiński dla początkujących
Publikacja: 11-01-2011

3 lutego zakończyliśmy kurs języka chińskiego dla dzieci. Na ostatnich zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz wzięli udział w degustacji chińskich potraw. W imieniu pracowników Kreatora Młodych Talentów oraz prowadzącej Pani Katarzyny Mazur-Kajty, chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom kursu za udział w naszym projekcie. Zdjęcia z ostatnich zajęć w grupie dzieci młodszych można zobaczyć i pobrać z naszej galerii.

Dziecięca Politechnika Opolska
Publikacja: 11-01-2011

W najbliższą sobotę 15 stycznia 2011r. odbędzie się kolejny wykład w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej pt. "O Słońcu słów kilka". Tym razem wykład połączony będzie ze zwiedzaniem Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej. W programie zwiedzania m.in.: prezentacja zbiorów biblioteki, omówienie form wydawniczych zbiorów, informacja dot. współczesnych nośników informacji w tym różne ciekawostki, zapoznanie dzieci z wystawami : "Z biblioteką przez wieki" oraz "Historia transportu".

Kreator Innowacyjności
Publikacja: 16-11-2010

W dniu 17 listopada zakończyliśmy rekrutację elektroniczną do I edycji Kreatora Innowacyjności. Pierwsze zajęcia rozpoczną się już 20 listopada o godzinie 12.00 w budynku Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 5, sala B-325.

Kreator Innowacyjności – II edycja
Publikacja: 16-11-2010

W dniu 22 listopada rozpoczynamy rekrutację elektroniczną do II edycji Kreatora Innowacyjności. Przewidywany termin rozpoczęcia zajęć to początek marca 2011 r. Zajęcia odbywać się będą w soboty i będą trwać do końca maja 2011r. (8 spotkań po ok. 4 godziny).

Terminy pierwszych zajęć z ICT
Publikacja: 04-11-2010

Pierwsze zajęcia ICT w ramach projektu Kreator młodych talentów, odbędą się 20 listopada 2010 r. o godzinie 10:00, kolejne 4 grudnia 2010r. g. 10:00. Zajęcia odbędą się w budynku przy ul. Mikołajczyka 5. Terminy pozostałych 4 zajęć zostaną podane wkrótce.

Terminy pierwszych zajęć Laboratoryjnych
Publikacja: 04-11-2010

Pierwsze zajęcia Laboratoryjne dla dzieci, prowadzone w ramach projektu Kreator Młodych Talentów, odbędą się 6 listopada o godzinie 14:00 w budynku Politechniki Opolskiej przy ul. Ozimskiej 75a oraz 4 grudnia o godzinie 9:00, II kampus PO ul. Prószkowska 76.

Dziecięca Politechnika Opolska
Publikacja: 13-10-2010

W dniu 13 października 2010r. o godzinie 12.00 zakończyliśmy rekrutację do Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wykładowe po 200 osób. Pierwsza grupa rozpoczynać będzie zajęcia o godzinie 9.00, druga o godzinie 12.00. W dniu dzisiejszym otrzymają Państwo e-mailem informację potwierdzającą uczestnictwo dziecka oraz w jakiej grupie wykładowej dziecko się znajduje. W przypadku gdyby Państwo nie otrzymali informacji pocztą e-mail proszę o kontakt pod numerem tel. 77 4000 431. Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i wypełnienie wszystkich wymaganych dokumentów.

Kreatora Innowacyjności – wyniki rekrutacji elektronicznej
Publikacja: 08-10-2010

W wyniku naboru elektronicznego do Kreatora Innowacyjności otrzymaliśmy 31 zgłoszeń na 48 miejsc, z tego zaledwie 15 prawidłowych tzn. dzieci ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W związku z tym przedłużamy nabór elektroniczny aż do momentu wyczerpania miejsc.

Język chiński dla początkujących
Publikacja: 08-10-2010

W dniu 7 października rozpoczęliśmy kurs języka chińskiego dla początkujących. W zajęciach wzięło udział 30 dzieci podzielonych na grupę dzieci młodszych (8-11 lat, godz. 17:10) i grupę dzieci starszych (12-17 lat, godz. 18:50). Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w Instytucie Konfucjusza w II Kampusie Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej 76 w Opolu. Chętnych do udziału w zajęciach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 77 4000431.

Język chiński dla początkujących – podsumowanie rekrutacji
Publikacja: 04-10-2010

Zakończyła się rekrutacja dzieci na zajęcia języka chińskiego dla początkujących. W wyniku rekrutacji otrzymaliśmy 40 zgłoszeń na 30 miejsc. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, grupa dzieci młodszych i grupa dzieci starszych oraz listę rezerwową. Pierwsze zajęcia odbędą się już w najbliższy czwartek (7 października). Na pierwsze zajęcia zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Język chiński dla początkujących – terminy zajęć
Publikacja: 04-10-2010

Zajęcia z języka chińskiego dla początkujących odbywać się będą w czwartki, w godzinach 17:10-18:40 (grupa dzieci młodszych) i 18:50-20:20 (grupa dzieci starszych) w Instytucie Konfucjusza przy ulicy Prószkowskiej 76 w Opolu. Zajęcia poprowadzi mgr inż. Katarzyna Mazur – Kajta. Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy.
Terminy zajęć:

 • 7 październik 2010r.
 • 14 październik 2010r.
 • 21 październik 2010r.
 • 28 październik 2010r.
 • 4 listopada 2010r.
 • 18 listopada 2010r.
 • 25 listopada 2010r.
 • 30 listopada 2010r. (wtorek)
 • 2 grudnia 2010r.
 • 7 grudnia 2010r. (wtorek)
 • 9 grudnia 2010r.
 • 13 stycznia 2011r.
 • 20 stycznia 2011r.
 • 27 stycznia 2011r.
 • 3 luty 2011r.

Dziecięca Politechnika Opolska – podsumowanie rekrutacji
Publikacja: 01-10-2010

W dniu 29 września odbył się pierwszy etap rekrutacji do DPO – rekrutacja elektroniczna poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line. W wyniku rekrutacji otrzymaliśmy 429 prawidłowo wypełnionych formularzy. Wszystkie osoby, które wysłały prawidłowo wypełniony formularz otrzymają w dniu dzisiejszym e-mail z informacją czy dana osoba została zakwalifikowana do udziału w DPO czy też została umieszczona na liście rezerwowej.
Treść e-maila będzie zawierać również wszystkie niezbędne informacje dotyczące następnych kroków rekrutacji. Wszystkim Państwa serdecznie dziękujemy za udział.

Kreator Innowacyjności - "Wykreuj swoją przyszłość"
Publikacja: 28-09-2010

W dniu 29 września 2010r. o godzinie 8.00 rozpoczynamy rekrutację do Kreatora Innowacyjności. Rekrutacja potrwa do momentu wyczerpania się miejsc. Przewidziane są dwa cykle: pierwszy od listopada 2010 r. do lutego 2011 r. i drugi od marca 2011 r. do maja 2011 r.(28 dziewczynek i 20 chłopców ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) – rekrutacja elektroniczna on-line.
Więcej informacji…

Dziecięca Politechnika Opolska
Publikacja: 27-09-2010

W dniu 29 września 2010r. o godzinie 8.00 rozpoczynamy rekrutację na Dziecięcą Politechnikę Opolską. Rekrutacja potrwa do momentu wyczerpania się miejsc (240 dziewczynek, 160 chłopców w wieku 9-12 lat).
Więcej informacji…

Język Chiński
Publikacja: 20-09-2010

Uwaga: przedłużenie terminu rekrutacji na zajęcia z języka chińskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne.
Informujemy, że rekrutacja na zajęcia z języka chińskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne została przedłużona do dnia 30 września 2010r.
Więcej informacji…

Język Chiński Dla Początkujących – REKRUTACJA
Publikacja: 07-09-2010

W dniach od 15 do 17 września 2010r. odbędzie się rekrutacja na zajęcia z języka chińskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne.
Więcej informacji…

UWAGA: zmiana terminu najbliższych zajęć warsztatowych – ICT w życiu codziennym
Publikacja: 22-04-2010

Informujemy, że najbliższe zajęcia warsztatowe - ICT w życiu codziennym odbędą się w sobotę-24 kwietnia 2010r. o godz. 10.15 w sali E 111 w Gmachu Głównym Politechniki Opolskiej -ul.Mikołajczyka 5.

Wyniki rekrutacji na zajęcia warsztatowe - ICT w życiu codziennym
Publikacja: 09-03-2010

Informujemy, że są już znane wyniki rekrutacji na zajęcia warsztatowe - ICT w życiu codziennym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne. Informujemy, że pierwsze zajęcia odbędą się dnia 10 kwietnia 2010r. o godz. 13.00 w Auli Politechniki Opolskiej „Łącznik”, ulica Mikołajczyka 16.
Do pobrania: lista osób zakwalifikowanych

Uwaga: przedłużenie terminu rekrutacji na zajęcia warsztatowe-ICT w życiu codziennym
Publikacja: 26-03-2010

Informujemy, że rekrutacja na zajęcia warsztatowe – ICT w życiu codziennym zostaje przedłużona do dnia 7 kwietnia 2010r.

Wyniki rekrutacji na zajęcia laboratoryjne
Publikacja: 26-03-2010

Informujemy, że są już znane wyniki rekrutacji na zajęcia laboratoryjne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne.
Do pobrania: lista osób zakwalifikowanych, przewidywane terminy zajęć.

ICT w Życiu Codziennym oraz zajęcia laboratoryjne
Publikacja: 08-03-2010

Informujemy, że do dnia 19 marca 2010r. trwa rekrutacja uczestników na bezpłatne zajęcia warsztatowe - ICT w Życiu Codziennym oraz zajęcia laboratoryjne w ramach Projektu pt.: "Kreator Młodych Talentów" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zajęcia skierowane są dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne.
Więcej informacji...

Projekt „ Kreator młodych talentów”- wyniki rekrutacji
Publikacja: 24-02-2010

Informujemy, że są już znane wyniki rekrutacji (lista osób zakwalifikowanych) na zajęcia z języka chińskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne. Zajęcia prowadzone będą w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt.: „Kreator Młodych Talentów”.

Uwaga: przedłużenie terminu rekrutacji uczestników na bezpłatne zajęcia z języka chińskiego!
Publikacja: 02-02-2010

Informujemy, że rekrutacja na zajęcia z języka chińskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne, zostaje przedłużona do dnia 19 lutego 2010.
Więcej informacji...

Język Chiński Dla Początkujących
Publikacja: 25-01-2010

Zasady naboru i uczestnictwa w zajęciach języka chińskiego dla początkujących w ramach projektu: "Kreator Młodych Talentów".
Więcej informacji...

Uruchomienie strony
Publikacja: 25-01-2010

W dniu 25 stycznia 2010r. uruchomiliśmy stronę dotyczącą projektu Kreator Młodych Talentów.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Copyright © 2021 Politechnika Opolska :: Mirosław Gucwa (Webmaster)